Jak nejvhodněji kombinovat šperky?

Jak nejvhodněji kombinovat šperky?

Je vaše šperkovnice napěchovaná k prasknutí, a když přijde moment, kdy stojíte před volbou, jaký šperk si pro danou situaci zvolit, jen marně tápete a raději se vydáte vstříc společenské akci či obyčejným nákupům, bez jediného šperku? To je velká škoda, jelikož šperky mohou a měli by být součástí každého našeho dne. Pokud si tedy lámete hlavu nad tím, jak je vhodně kombinovat a jaké šperky jsou již moc a jaké naopak málo, pokusíme se vám poradit, jak by správná kombinace šperků měla vypadat.

Vsaďte na praktičnost

Šperky nás mají v prvé řadě zdobit a v druhé řadě nám nesmějí překážet, při běžných denních činnostech. Pokud nějaký šperk nosíte se strachem, že si ho během dne poškodíte, je to špatně. Šperky volte podle aktuální situace, a pokud víte, že jdete na nákupy a poté ještě vyzvednout děti ze školy, raději si do uší usaďte roztomilé pecky, na ruku si připevněte hodinky a na krk zvolte jemný a přitom originální řetízek s přívěskem. Pokud se naopak vydáváte do společnosti, ozdobte se výraznějšími šperky, které ovšem za žádnou cenu nepřebíjejte, jak barevně, tak i volbou materiálu.

Málo je někdy více

Pokud na společenskou akci vyrážíte v monstrózních šatech, šperky volte velmi minimalistické a jemné. Šaty jsou v tomto případě dominantou, která by měla být na první pohled vidět. Pokud naopak volíte nezdobené šaty jemných vzorů s hlubším dekoltem, můžete svůj krk ozdobit okázalejším řetízkem, který bude nepřehlédnutelný. Nikdy ale šperky nevrstvěte a nehrajte si s barvami. Tím byste se mohli dopustit nepříjemného faux pas na veřejnosti a také byste čelili nepříjemným pohledům zvenčí. Dovolit si zaexperimentovat, ovšem není zakázané. Pokud vyrážíte do společnosti pouze v lehkém topu a sukni, opepřete tento outfit luxusnějším šperkem, který bude rozhodně vidět a naopak. Pokud vám nechybí vkus a smysl pro detail, nemůžete šlápnout vedle.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *