Jaký symbol mají náramky na kotníky?

Jaký symbol mají náramky na kotníky?

Nosíte náramek na kotníku? V tom případě vás jistě políbila módní múza a víte, že zdobení kotníků patří již od pradávna k významným rituálům mnoha kultur. Náramky na nohou totiž nejsou jen tak ledajakými šperky, nýbrž v sobě snoubí cosi mýtického a není se čemu divit. Jedná se totiž o velmi přitažlivý šperk, který zdobil ženy již od pradávna.

Historie náramků na kotníky

Již před 4500 lety nosily ženy své náramky na kotnících. A aby také ne, když pro ně měli symbolický význam. V Egyptě náramek na kotníku napovídal, zda je žena bohatá či chudá. Žena, která si žila nad poměry, měla na noze zlatý náramek, kdežto ta, která bohatstvím neoplývala, nosila na noze buď náramek z kůže či z provázku, který pro ni měl spíše symbolický význam. V Indii byl trend nošení náramků na noze velmi populární a to zejména z toho důvodu, že o ženách vypovídal, zda jsou vdané či nikoliv. Náramky na noze ovšem nosí i tamní tanečnice, kterým slouží jako zejména jako zvuková kulisa při tancích.

Na které noze nosit náramek?

Jistě vás zajímá, zda má nošení náramků na noze nějaká svá pravidla stejně tak, jako nošení zásnubních prstýnků. V tomto případě vás musíme zklamat, protože není nikde psáno, kde by žena měla náramek na noze nosit. Pravá noha dříve symbolizovala nohu lehké děvy, kdežto pravá zase nohu ďábla. Další pověry hovoří o pravidlech nošení, které jsou spjaty se sexuální orientací nositelky náramků a podobně. Vybrat si tak vhodnou nohu pro nošení náramku, necháme čistě pouze na vás.

Jak si náramek na nohu vybrat?

Ženám, které chtějí náramek nosit ke svým žabkám, střevíčkům či balerínám, doporučujeme nosit spíše stříbrné náramky či ty, které jsou vyrobeny z chirurgické oceli. Naopak, pokud žena chce s tímto náramkem okouzlit ve váženější společnosti, neobejde se bez náramku zlatého. Pokud ovšem vyznáváte například boho styl či milujete festivalové outfity, vhod vám přijdou náramky korálkové, barevné či ty, které budou vyrobeny například z kůže či provázků.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *