Náušnice sluší každé ženě

Náušnice sluší každé ženě

Náušnice patří mezi nedocenitelný šperk, který sluší každé ženě. Již v dobách dávno minulých patřily zejména stříbrné náušnice mezi velmi oblíbené šperky a to zejména na dálném východě v Iráku. Ženy doslova milovaly náušnice z drahých kovů a tak se stalo stříbro a zlato hlavní surovinou, pro jejich výrobu. Dnes tomu není jinak. Náušnice nejen z drahých kovů, nýbrž i z velmi populární chirurgické oceli, dělají radost ve šperkovnici nejedné ženy.

Symbolický význam náušnic

Náušnice se řadí mezi nejstarší způsob modifikace lidského těla. V orientu dokonce náušnice nosila obě pohlaví. V Egyptě, Izraeli, Řecku i v Římě ovšem tento klenot byl zejména výsadbou žen. Většina náušnic se nosila zejména z náboženského přesvědčení. Náušnice jsou rovněž i symbolem otroctví z dob dávno minulých. Dnes jsou ovšem náušnice čistě módním doplňkem a otázkou vkusu každého z nás.

Hitem jsou stříbrné náušnice

S nadsázkou by se dalo říci, že stříbrné náušnice tvoří takzvaný kompromis při samotném výběru tohoto šperku. Některým ženám se totiž zlaté šperky vůbec nelíbí a chirurgickou ocel zase považují za neatraktivní kov. Pokud navíc chtějí ušetřit, jejich volba nepadne ani na bílé zlato, které by pro ně představovalo vhodnou alternativu. Stříbrné šperky se tak stávají hitem ve šperkařském průmyslu, který z tohoto kovu vyrábí překrásné ozdoby.

Visací, klipy či kruhy?

Kromě vhodného materiálu ženy při svém výběru náušnic hledí rovněž i na samotný vzhled a také funkčnost. Pokud chtějí náušnice nosit kupříkladu každý den při svých běžných činnostech, volí si zejména takzvané peckové náušnice či klipy. Ty jsou totiž velmi praktické a to i tehdy, má-li žena doma kupříkladu malé všetečné dítě, které by mohlo za náušnici zatáhnout. Visací náušnice či také dříve velmi oblíbené kruhy, ženy volí spíše pro slavnostnější příležitosti, jakými jsou různé plesy či večeře. Náušnice je rovněž třeba volit i s ohledem na aktuální outfit či roční období. Ženské fantazii se tak v tomto případě meze rozhodně nekladou.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *