Piercing jako velmi netradiční šperk

Piercing jako velmi netradiční šperk

Pokud máte odvahy na rozdávání a milujete zároveň nevšední šperky, jistě vás možná již napadlo, jaké by to bylo, kdybyste si pořídili piercing. Ovšem díky tomu, že se jedná o velmi specifický šperk, u něhož je důležité dbát zejména na samotný materiál, často se s jeho koupí příliš otálí. Pojďme se tedy v krátkosti podívat na to, co by vás mělo zajímat v případě, kdy nad touto netradiční ozdobou těla, již nějaký ten pátek přemýšlíte.

Na materiál piercingu mějte vysoké nároky

Piercing prochází velmi citlivými body vašeho těla. Tudíž je nesmírně důležité zvolit si správný materiál, ze kterého bude piercing vyroben. Vybírat můžete hned ze čtyř druhů materiálu a to z titanu, který je velmi tvrdý, zároveň ale také velmi lehký kov a málokdy kdy u něj dochází k negativním reakcím lidského těla. Dále je v nabídce varianta klasické chirurgické oceli, ze které se vyrábí celá řada šperků. U tohoto ušlechtilého kovu se rovněž není třeba bát nežádoucích reakcí. Relativně novým materiálem je poté, takzvaný bioplast. Ten je rovněž zcela zdravotně nezávadný a vyplatí se použít zejména u jedinců, kteří jsou nesnášenliví, vůči jakýmkoliv kovům. Posledním, čtvrtým kovem, je klasické zlato.

Kam piercing aplikovat?

Piercing je možné aplikovat až na 16 různých míst na těle. Nejčastěji jsou k vidění piercingy v pupíku, kterým se říká, takzvané banánky či například piercing jazyka, který nese název Barbela anebo Nostril, tedy piercing umístěný v jedné části nosu. Záleží tedy pouze na vás, jaké místo na svém těle piercingu vyhradíte.

Jak o piercing pečovat?

Pokud to povaha piercingu dovoluje, doporučuje se na jeho čištění používat výhradně mýdlová voda. Piercing s mnohačetnými kamínky ovšem takto čistit není vhodné. Vždy je dobré začít čistit takzvaný dřík a následně veškeré přilehlé části, které jsou v přímém kontaktu s kůží. Na tyto části je vhodné používat líh či jiný roztok s obsahem alkoholu.

 

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *