Vybíráme zásnubní prsten

Vybíráme zásnubní prsten

Máte v plánu požádat svou partnerku o ruku? V tom případě budete stát před nelehkým úkolem, který bude spočívat ve výběru správného zásnubního prstenu, který bude zdobit partnerčin prsteníček v tom nejlepším možném případě, celý život. Jak si ovšem s výběrem zásnubního prstenu poradit tehdy, nemáte-li představu o tom, jaký prsten by se vaší nastávající mohl líbit? Zde nabízíme několik rad, kterými byste se při výběru zásnubního prstenu měli řídit.

Kolik peněz jste ochotni do zásnubního prstenu investovat?

Předtím, než se vydáte, do klenotnictví zvažte, kolik peněz jste ochotni investovat do tohoto šperku. Od cenové relace se bude odvíjet celý následující proces výběru vhodného šperku pro vaši partnerku. Pokud nechcete do zásnubního prstenu příliš investovat, porozhlédněte se po špercích z chirurgické oceli, která na svoji cenu působí velmi hezky. Některým dámám se ovšem tento materiál příčí, tudíž následně můžete zvážit například takzvané rhodiované stříbro, které působí o něco luxusněji. Vesměs se ovšem u zásnubních prstenů nevyplatí šetřit a investovat raději do stříbra či dokonce do zlata.

Není kámen, jako kámen

Pokud chcete svou partnerku učinit opravdu šťastnou, investujte do diamantu. Ten rozhodně potěší každou ženu. Není totiž kámen, jako kámen a v případě zásnubního prstenu, to platí dvojnásob. Pokud byste si ovšem raději ušetřili nějakou tu korunu na samotnou svatbu, je vhodnou alternativou briliant, který působí velmi honosně a má téměř stejný vzhled, jako diamant. Ještě levnější variantou je posléze zirkon, který rovněž žádnou ženu nemůže urazit.

Velikost prstenu v hlavní roli

Pokud vaše partnerka nosí prsteny, nebude pro vás zjištění správné velikosti zásnubního prstenu žádný problém. Pokud ovšem na své ruce žádný prsten nemá, nezbude vám nic jiného, než velikost prstenu odhadnout. Pokud má vaše partnerka užší prsty, vybírat byste měli z velikostí okolo 50 mm. U silnějších prstů obstojíte spíše s velikostmi kolem 60 mm a výše. Vybírat přitom můžete z velikostí od 45 do 65 mm.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *