Zapomeňte na módní stereotyp a začněte vrstvit!

Zapomeňte na módní stereotyp a začněte vrstvit!

Nebaví vás opírat se, o zaběhnutá módní pravidla? Nechcete mít ve své šperkovnici pouze několik sad šperků, které budete denně obměňovat, ale nikdy je nezkombinujete? V tom případě se vydejte za jedním z módních pravidel, kterým je vrstvení. Nemá žádný řád, jde si svou vlastní cestou, neřídí se zajetými pravidly a přesto je tak úžasné. Nebojte se experimentovat a vyjeďte ze zajetých módních stereotypů, ještě klidně dnes.

Noste to, co máte ráda

Pojem vrstvení se nevztahuje pouze na oblečení, nýbrž i na šperky. Letní období je přitom ideálním začátkem k tomu, abyste se nebáli podlehnout trendu vrstevní, který se neřídí žádnými pravidly, nýbrž čistě a jen vašimi aktuálními pocity. Šperky jednoduše vrstvěte a barevně kombinujte podle toho, jaká je vaše aktuální nálada. Kombinovat přitom nemusíte pouze barvy, nýbrž i kovy. Máte ve své šperkovnici zlatý náramek a stříbrný řetízek? Jednoduše si je vezměte najednou a vůbec se této kombinace neobávejte, ba naopak.

I vrstvení má svá pravidla

Samozřejmě je značný rozdíl mezi vrstvením a přeplácaností. I vrstvení má tak svá jednoznačná pravidla. Pokud si vyberete několik výrazných šperků, je třeba také vybrat jeden, který bude jednoduchý. Snažte se rovněž najít kompromis mezi pojmem „čím víc, tím líp“. Nezáleží přitom tolik na množství šperků, nýbrž na jejich kvalitě, efektu a výsledném provedení. Nikdy také nekombinujte více šperků najednou a naopak se zaměřte na vrstvení jednoho druhu šperku. Pokud si tedy na své ruce navléknete hned několik prstýnků, k docílení efektu vrstvení vám postačí pouze a jen obyčejné náušnice. Dekolt plný řetízku naopak zase nedoplňujte již žádnými prstýnky. A možná by vás v tomto případě mohla inspirovat i známá Coco Chanel, která razila pravidlo, že před odchodem z domu, je vždy třeba si vždy jeden šperk sundat.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *