Business casual je trendem současného oblékání. Jedná se o profesionální, přesto pohodlný dress code. Souvisí se snahou firem navodit přátelskou a uvolněnou atmosférou na pracovišti. Ale i pro tento styl oblékání platí určitá pravidla – pro muže i ženy. V dnešním článku si je všechny představíme. 

 

Ženský business casual

U business casual je výhoda, že jednotlivé kousky oblečení mají většinou všechny ženy již ve skříni. Stačí je jen správně nakombinovat. Je možné si obléci úzkou sukni ke kolenům nebo společenské kalhoty. K nim poté zvolit halenku se sakem či svetříkem. Dejte si pozor hlavně na to, aby ani sukně nebo výstřih nebyly moc vyzývavé. Také se zamyslete nad volbou make-upu, šperků i parfému. Vše by mělo odpovídat příležitosti a také byste se v tom měli cítit pohodlně.

 

Mužský business casual

Pro business casual u mužů je základem bílá košile. U plátěných kalhot nebo u kalhot od obleku je ale možné zvolit různé i méně tradiční barvy (hnědou, černou, šedou nebo tmavě modrou). To celé je ideální doladit neformálním volnočasovým sakem a elegantními polobotkami. Úlevou pro mnoho mužů bude také zpráva, že pro business casual není nutné mít kravatu. Dejte si ale pozor na kombinování barev – pásek by měl ladit s botami a ponožky s kalhotami.