Výběr plavek, tak aby seděly a zároveň byly hezké, je problém pro většinu žen. Zpravidla něco nesedí tady, něco pne jinde, popřípadě mají prostě hrozně zvolené barvy. Vždycky se něco najde. A zvlášť před létem, když už jste viděli desítky plavek, se může projevit frustrace. Právě proto jsme si připravili několik tipů, jak vybrat plavky podle toho, jaká je vaše postava. Při nákupu tak ušetříte čas i nervy.

 

Přesýpací hodiny

Tvar těla, kterému se říká přesýpací hodiny poznáte jednoduše. Je typický souměrnou postavou s užším pasem a se stejně širokými rameny a boky. Právě tato souměrnost by měla být plavkami pokud možno zvýrazněna. Krásně vyniknou plavky s vrchním dílem ve tvaru trojúhelníku, popřípadě bez ramínek. Správně vykrojené kalhotky mohou zároveň opticky prodloužit nohy. 

 

Trojúhelník

Tento typ postavy má útlou horní část těla a širší tu spodní (především boky a stehna). V tomto případě volte výrazný horní díl plavek, např. se šněrováním za krkem a zajímavými motivy. Naopak spodní díl by měl být jednobarevný a jeho střih ne příliš nízký. 

 

Obrácený trojúhelník

Toto je přesný opak předchozího typu postavy. Horní část těla je mohutnější (široká ramena) a směrem dolů se zmenšuje. Proto směřujte pozornost více na spodní díl plavek. Ten může být výrazný – bikinový, s nohavičkami nebo v podobě kraťásků. Horní díl by měl být ideálně na zavazování kolem krku, popřípadě na jedno rameno. Tím opticky zúžíte pas a zdůrazníte spodní polovinu těla.

 

Jablko

Postava jablko je charakteristická pro širší trup a nedefinovaný pas. Ideální je proto prodloužit postavu a zmenšit širší partie. Toho dosáhnete vhodně střiženými jednodílnými plavkami. Popřípadě volte dvoudílné plavky s vyššími kalhotkami, které mají zároveň mírné vykrojení. To opticky prodlouží nohy. Velmi dobře budou také vypadat tzv. tankini. Volte takové, které mají véčkový výstřih a vykrojené kalhotky.