Francouzský styl si většina lidí spojí se slovem elegance. Přesto si ho mnozí představují velmi zjednodušeně – barety a a barevné šátky nejsou totiž zdaleka to jediné, co dodává Francouzům šmrnc. V dnešním článku si ukážeme, co je doopravdy základem jejich šatníku a jaké barvy v něm převládají. Představíme si, co znamená mít francouzský šarm.

 

Styl oblečení

Možná jste si všimli, že Francouzi vypadají dokonale a elegantně i v tak na první pohled obyčejné kombinaci jakým je tričko a džíny. Tajemství tohoto úspěchu tkví v několika maličkostech.

Jejich styl je především minimalistický. Projevuje se to v jednoduchosti střihů a také v téměř neviditelných logech značek. Oblečení nebude výrazně potištěno, ani nazdobeno. Celkově nebude extravagantní. Díky tomu vše působí úhledně a přesto působivě. Od Pařížanů nečekejte ani výrazné šperkysvoje outfity doplní slunečními brýlemi, jemným náramkem a hodinkami. 

 

Barvy a vzory

Ani zde nečekejte nic divokého. V Paříži dominují tlumené a decentní barvy jako je bílá, černá, modrá, odstíny šedé a béžové. Výraznější barvu je možné použít na jeden bod – např. udělat si výrazné červené rty. Jak už bylo řečeno oblečení nemá zpravidla žádné zdobení a podobně nemá ani divoké vzory. Mezi povolené vzory patří jen ty velmi decentní. Jsou jimi třeba vzory rybí kosti nebo námořnické pruhy. Samozřejmostí je, že jeden vzor už nesmíte zkombinovat s dalším vzorem, i když třeba také tlumeným.