Podzim je obdobím pro tlumené odstíny barev. Šatník se zbarví do šeda, černa či do tmavých odstínů modré, červené a zelené. Pokud hledáte zajímavou barvu, která není křiklavá, ale zároveň s ní upoutáte pozornost, vyzkoušejte letošní hit – hořčicovou žlutou. V dnešním článku si ukážeme, na koho se tato barva hodí a jak ji zkombinovat, aby vypadala skvěle.

Hořčicová barva je kombinací žlutých, hnědých, oranžových a zlatých odstínů. Je to tedy zajímavější žlutá, kterou se rozhodně vyplatí mít na podzim v šatníku. A přesto, že patří k více výrazným barvám, nemusíte se jí bát, zkombinovat ji lze mnoha způsoby. Některé si dnes představíme.

 

Na koho se barva hodí

Na začátek se hodí říci, že hořčicová barva se hodí na všechny. Je zářivá a vyzařuje příjemné teplo, proto v ní vyniknete, jak za studených a deštivých dnů, tak za těch slunečných. Proto tato barva rozhodně nikomu neublíží, ale zůstává faktem, že na určitých typech lidí bude vypadat lépe.

Hořčicová barva krásně vynikne na lidech se světlými nebo zrzavými vlasy. Červené a zlaté odlesky krásně doplní hořčicovou barvu a takoví lidé v ní budou vypadat velmi zdravě a celé je rozzáří. Ale ani pokud nespadáte do zmíněných kategorií, nebo se v ní necítíte úplně nejlépe, hořčicové se rozhodně nevzdávejte. Zkuste ji třeba nosit jen v podobě doplňků. Ty nejsou tak výrazné, ale celý outfit ozvláštní.

 

 

Jak ji nosit

Kombinace s černou a bílou

Při uvažování o tom, jak hořčicovou barvu zařadit do šatníku, rozhodně ji vyzkoušejte v kombinací s osvědčenou klasikou v podobě černé a bílé. Nic lépe nedoplní hořčicový svetr jako černé kalhoty. Nebo k hořčicové sukni se hodí bílý tričko či tílko. S těmito barvami vytvoříte velmi elegantní efekt.

Kombinace s červenou

Pokud se nebojíte trochu s módou a barvami experimentovat, rozhodně vyzkoušejte hořčicovou barvu v kombinaci s tmavou červenou. V takovém oblečení rozhodně neujdete pozornosti. Jenom je důležité být opatrný – je velmi lehké to zde přehnat. Při kombinování výrazných barev je podstatné být minimalistický, např. hořčicově zbarvené šaty zkombinujte s červeným sakem.

Kombinace s modrým denimem

Modrý denim bude skvělým partnerem pro vaše hořčicové věci. Hustý žlutý svetr či lehká halenka vyniknou v kombinaci se světlými džíny. A naopak hořčicově zbarvenou sukni vezměte do kombinace s džínovou bundou či košilí. Vytvoříte tak velmi pohodlné outfity do chladnějších i teplejších podzimních dnů.