Nastávají opět Vánoce a s nimi spojený problém s výběrem dárků. Pokud nechcete experimentovat a riskovat, že se dárek nebude líbit, vsaďte na osvědčenou klasiku. Krásný šperk potěší ženy i muže. A jejich výběr není náročný.

Nejprve si zjistěte, jaké šperky váš blízký, kterého chcete obdarovat, už vlastní a nosí. Má nejradši bílé zlato, nebo žluté? Možná mu víc vyhovuje stříbro. Má rád extravagantní a výrazné kousky, nebo preferuje něco decentnějšího? Odpovědi na tyhle otázky lehce zjistíte pohledem na styl daného člověka.

 

Náušnice

Náušnice jsou pro některé lidi velmi podstatným šperkem. Existují totiž lidé, kteří si bez nich přijdou jako nazí. Navíc mnoho lidí začalo nosit více než jen dvě náušnice. Proto jsou náušnice sázkou na jistotu. I letmým pohledem na daného člověka poznáte, jestli je nosí, nebo ne. Styl náušnic volte raději decentní. Elegantní jednoduché pecky, malé kroužky nebo krásné perlové náušnice ocení každý bez rozdílu. Větší a výraznější náušnice kupujte jedině pokud víte, že je obdarovávaný nosí rád.

 

Visací náušnice s topazovými srdíčky v bílém zlatě KLENOTA

 

Náhrdelník

Náhrdelník vybírejte ohledem na typ postavy obdarovávaného. A také to na jakou příležitost má být. Na slavnostnější příležitosti se klidně hodí výraznější náhrdelník, na běžné nošení je lepší zvolit něco jemnějšího. Nadčasovým kouskem je např. jemný řetízek s přívěskem. Přívěsek můžete volit podle vkusu obdarovaného nebo podle povahy vašeho vztahu.

 

Růžový safírový náhrdelník s diamanty v bílém zlatě KLENOTA

 

Prstýnek

Prstýnek je ideální dárek pro stvrzení důležitých okamžiků, ale je to i nádherný dárek k Vánocům. I zde si dejte pozor na celkový vkus člověka, kterému ho chcete dát. Ne každý dokáže plně docenit velký, barevný kámen. Pro takové lidi volte jednoduchý kroužek s menšími, třeba i průhlednými, kameny.

 

Úchvatný diamantový prsten z bílého 14k zlata KLENOTA