Hladká pokožka bez bolesti a na dlouhou dobu. To zní jako splnění sen pro mnoho lidí. Naštěstí se tento sen může stát skutečností pomocí IPL epilátoru. Ten vás chloupků zbaví naprosto bezbolestně, na dlouhou dobu a je možné ho používat doma. Jeho použití je snadné a výsledky zaručené. V dnešním článku si představíme způsob, jakým IPL funguje a pro koho je určen. 

 

Jak funguje?

IPL epilátory jsou výjimečné pro svoji technologii intenzivního pulzního světla, které zajišťuje bezbolestné a dlouhodobé oholení. Tyto jemné světelné impulzy proniknou až ke vlasovému kořínku. Folikulu zde uvedou do klidové fáze – tím se chloupky stimulují a sami později vypadnou. Je tedy nutné IPL technologii poskytnout čas, protože působí jen na chloupky v růstové fázi. Výsledky budou patrné po té, co proceduru několikrát zopakujete. Jinak je použití účinné, bezbolestné, snadné a hlavně bezpečné.

 

Pro koho je technologie vhodná?

IPL epilátory jsou naneštěstí vhodné jen pro někoho. Účinné budou na lidech se světlou pletí, kteří mají hnědé až černé chloupky. Tyto chloupky mají hodně melaninu, proto jejich výrazné zbarvení, a tudíž bude epilace účinná. Málo, nebo vůbec, nebudou fungovat u lidí se světlými nebo zrzavými chloupky. 

Zároveň není IPL vhodné pro těhotné nebo kojící ženy, pro lidi trpící epilepsií, kožními chorobami nebo pro lidi se srdečním onemocněním. Nedoporučuje se ani pokud trpíte dermatitidou nebo podstupujete-li léčbu vitamínem A. Tímto způsobem neepilujte úseky kůže, kde máte tetování nebo permanentní make-up. 

 

 

Použití

Pro účinnou epilaci IPL technologií, je nutné dodržet následující postup. 

Před začátkem epilace požadovanou oblast oholte. Jak už bylo řečeno, pulzní světlo působí jen na chloupky v růstové fázi. Jakékoliv chloupky, které by zůstaly neoholené, by se během epilace mohly spálit. Ideální je, pokud dáte pokožce po holení několik hodin na regeneraci, než začnete s epilací.

Epilátor zapněte a používejte podle návodu. Ke každému zařízení bude jeden připojen. K některým IPL epilátorům existují návodná videa nebo tipy na internetu.

Podle návodu také vyberte vhodnou intenzitu ošetření. Ta se bude lišit podle toho, které místo epilujete. Za žádných okolností vás nesmí IPL epilace bolet, pokud se tak stane, snižte intenzitu ošetření. Každý epilátor je také vybaven různými nástavci, které jsou přizpůsobeny různým oblastem těla. Liší se velikostí okénka, tvarem a UV filtrem. Je proto dobré nástavce měnit, podle toho, kterou část epilujete.

 

Jak často epilovat?

Pro dlouhodobé (až 6 měsíční) odstranění chloupků je třeba po dobu prvních dvou měsíců epilovat každé dva týdny. Poté to postačí jednou za 4 až 8 týdnů. Doba může mírně oscilovat podle rychlosti růstu chloupků. Nikdy nepoužívejte epilátor na stejnou oblast více než 1x za dva týdny. Účinnost se nezvýší, vy budete akorát riskovat nepříznivou reakci kůže