Dlouhý svetr po kolena nebo kotníky je jedním z kousků oblečení, který by neměl chybět v žádném podzimním šatníku. Jsou univerzální, ale zároveň velmi stylové. Navíc sluší jakékoliv postavě. Ani v barvách se nemusíte nijak omezovat. Ačkoliv je jistým nepsaným pravidlem, že podzimní a zimní oblečení je spíše v tmavých barvách, u dlouhých svetrů se nebojte experimentovat. Může to být právě ten jeden kousek vašeho outfitu, který vás rozzáří. A rozhodně to nebude vypadat nemístně. Podívejme se společně, jak a s čím tyto svetry nosit. 

 

Každodenní nošení

Dlouhé svetry jsou jako stvořené pro každodenní nošení. Jsou pohodlné a skvěle se kombinují. Může ho použít jako nejvýraznější prvek outfitu, nebo jen jako jeden z několika vrstev. To se hodí v momentě, kdy klesnou teploty. Skvělého efektu dosáhnete pokud si svetr vezmete na upnuté šaty, nebo na klasickou košili. Pokud chcete něco uvolněnějšího, zkuste svetr zkombinovat do bohémského stylu. Zvolte volný svetr po kolena a pod něj nabíranou tuniky s džíny. K formálnějším příležitostem si oblékněte hladký svetr v tlumených barvách. K němu zvolte bílou halenku a v pase svetr sepněte páskem. Tato kombinace se tedy hodí na pracovní schůzky nebo do divadla.

 

Dlouhý svetr, krátká bunda

Tady se mnoho lidí zarazí. Nabízí se totiž otázka, zda se něco takového vůbec hodí. Vzít si dlouhý svetr a pak přes něj krátkou koženou bundu. A rozhodně se zde není čeho bát. Přesně tato kombinace se stává hitem ležérního stylu. Vezměte si džíny, k tomu flanelovou košili. Přes to hoďte svetr a na to motorkářskou bundu. Nemusíte se takovému kombinování vyhýbat.

 

Dlouhý svetr a šaty

Tahle kombinace je velice módní. Rozhodně se jí nebraňte. Efektivně vypadá kombinace dvou délek – kratší šaty a delší svetr. Pokud si toto berete na podzim, zvolte k tomu bezbarvé punčochy a vysoké kozačky. Uvidíte, že výsledek bude velkolepý. Svetr můžete k šatům zvolit, i když se jedná o večerní nebo formálnější akci. Ke krátkým šatům zvolte tenký, dlouhý svetr a sandálky na podpatku. Efekt bude opět impozantní.

 

Jaké doplňky ke svetru zvolit?

Ke dlouhým svetrům se hodí každý druh pásku. Široký, tenký, vázaný nebo i na přesku. Místo náhrdelníku sáhněte po broži. Bude to vypadat neobvykle, ale pořád stejně stylově. Podle toho, jaké boty zvolíte, určíte celkový dojem. Tenisky vám dodají ležérní styl, kdežto boty na podpatku více elegantní. Pokud jde o kabelky, je lepší nosit takové, které umožní svetru volný pohyb. Nejideálnější je tedy kabelka do ruky, popřípadě ji mít jen přes jedno rameno. Rozhodně ji nenoste křížem přes tělo.