Při použití výrazné červené rtěnky vždy vytvoříte nezapomenutelný vzhled. Rudá rtěnka má své specifické kouzlo a půvab, kterého nedosáhnete žádným jiným způsobem. Dobré je však nezapomenout na několik pravidel, které při jejím nošení platí. V dnešním článku si je představíme.

Červená rtěnka dokáže vytvořit nadčasový look. Takový, který se nikdy neonosí. Každý se zálibou v líčení by měl mít doma alespoň jednu takovou rtěnku. Důležité je však pohrát si s výběrem odstínu. Není totiž červená jako červená. V chladných odstínech červené budou výborně vypadat lidé s blonďatými nebo hnědými vlasy. Optimální jsou tedy rtěnky v barvách malin nebo vína. Naopak korálové, rezavé nebo makové odstíny rtěnek vyniknou na lidech se zrzavými nebo kaštanovými vlasy.

 

Líčení s červenými rty

Červenou rtěnku je možné si vzít na více příležitostí. Možná ji chcete nosit jako každodenní look, nebo potřebujete zazářit na večírku. Vše je možné. Stačí ji doplnit správným líčením očí a pleti.

 

Minimalismus

Červené rty jsou velmi výrazné a charakteristické. Proto budou vypadat dobře i v kombinaci s minimem ostatního líčení. Nemusíte tedy trávit hodně času před zrcadlem, abyste vypadali úchvatně. Takto nalíčené rty můžete doplnit jen řasenkou, popřípadě ještě stíny v nude odstínu.

Kočičí oči

Pokud si nejste jisti, jak se nalíčit, nebo nemáte náladu na něco složitého, kombinace červené rtěnky a kočičích oči je pro vás jasná volba. Je totiž nadčasová a hodí se jak do kanceláře, tak na večírek. Navíc není těžké ji vytvořit – stačí nanést oblíbenou červenou rtěnku a na oční víčka přesnou linku. Potom jen dodělejte řasy a obočí a jste připraveni vyrazit.

Výrazný make-up

Jemné líčení v umělém nočním osvětlení nikdy nevynikne. Chystáte-li se tedy na noční party, nebojte se udělat make-up výrazný. Zkombinujte sexy tmavší kouřové oční stíny s červenou rtěnkou a nikdy vás nikdo nepřehlédne. Jediné, na co si dejte pozor, je přesnost líčení. Při takto výrazném líčení může každá chyba zkazit celkové vyznění a výsledný efekt nemusí být vůbec hezký.