Plné rty jsou pro mnohé symbolem svůdnosti a dokonalosti. Naneštěstí jimi nejsou obdařeni všichni z nás. Pokud po nich však toužíte, existují způsoby jak jich dosáhnout. A nemusí to být ani drahé a mnohdy bolestivé injekce kyseliny hyaluronové. Existují metody, které zvládnete z domova a nejsou ani tak nákladné.

Kosmetické výrobky na zvětšení rtů lze rozdělit do dvou kategorií. První z nich zlepší krevní oběh ve rtech nebo je podráždí a tím se rty doopravdy zvětší. Druhá z nich obsahuje klasické líčení a ke zvětšení rtů dochází opticky pomocí nejrůznějších triků.

 

Přirozené zvětšení rtů

Přirozeného zvětšení rtů dosáhnete nejlépe pomocí peelingu. Když ho budete na rty pravidelně aplikovat, zlepší se v nich krevní oběh a budou tak mírně oteklé a tedy i zvětšené. Navíc se zbavíte odumřelých buněk a vaše rty budou jemné. Nejrůznější rtěnky nebo lesky na takových rtech mnohem lépe drží.

Dalším účinným přípravkem na zvětšení rtů jsou séra. Zpravidla obsahují látky na zlepšení prokrvení, které jsou zároveň trochu dráždivé. To má za následek mírný otok rtů a tedy také jejich zvětšení. Nejlepší séra obsahují kyselinu hyaluronovou, skořici, chilli nebo jiné ostré koření. Rty po nanesení séra mohou mírně brnět nebo bodat, ale větší nepohodlí způsobovat nebudou. Po několika minutách uvidíte, že se vaše rty naplnily a jsou větší. Poté stačí jen aplikovat oblíbenou rtěnku nebo lesk a můžete vyrazit.

 

 

Optické zvětšení rtů

Při troše praxe dokážete zvětšit rty jenom pomocí líčení tak, že si toho nikdo nevšimne. Základem je pořídit si kvalitní konturku/ tužku na rty, která má stejnou barvu jako vaše rtěnka. Pokud vlastníte více rtěnek, bude potřeba také více konturek. Efekt zvětšení můžete zvýraznit také pomocí lesku, který nanesete na již hotové rty.

A jak tedy na to? Nejprve začněte tím, že si na své rty nanesete peeling. Poté pomocí konturky obtáhněte rty, ale záměrně překračujte jejich přirozené hranice. Chce to trochu cviku, aby člověk vychytal únosnou míru přetažení. Máte-li obrys hotový, vyplňte ho rtěnkou. Navrch naneste ještě oblíbený lesk a máte hotovo. Rty jsou plnější a nezabralo to ani mnoho času nebo úsilí.