Obličejový epilátor je výborný pomocník pokud bojujete s nechtěným ochlupením na obličeji ať už jde o oblast kolem rtů nebo třeba u obočí. Epilátor chloupky bezpečně a bezbolestně odstraní na delší čas. Nemusíte proto tento problém tak často řešit. V dnešním článku si představíme, jak jednotlivé druhy epilátorů fungují, abyste si mohli vybrat ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. 

 

Klasický epilátor

Klasické epilátory jsou nejjednodušší ze všech představovaných a také nejlevnější. Princip holení je velmi prostý a je založen na niti, která při správné manipulaci rychle odstraní požadované chloupky. Jeho výhodou je také to, že nemusí být zapojen do elektřiny a nepotřebuje ani baterky. Dokáže také odstraňovat chloupky s velkou přesností.

Před první použitím je nutné epilátor ohnout do písmena U. Poté ho přiložte k obličeji a posunujte s ním proti směru růstu chloupků. Tímto způsobem postupujte po všech požadovaných oblastech.

 

Elektrický epilátor

Elektrické epilátory jsou populární především pro svoji rychlost a přesnost. Existují dva typy – epilátor s pinzetou a epilátor s disky. Další výhodou je to, že můžete upravit rychlost otáčení, tak aby to vaší kůži vyhovovalo. Nemusíte se tak bát ho použít i na citlivé oblasti kolem horního rtu, obočí a na tváře a bradu. Z hladké pokožky se pak můžete těšit i několik týdnů.

 

IPL epilátor

IPL epilace je tou nejspolehlivější a její účinky budou patrné velmi dlouho. Použití je navíc jednoduché, bezbolestné a bezpečné. IPL technologie používá k odstranění chloupků paprsek světla, který proniká do struktury chloupků, kde poškodí její výživové buňky. Chloupky tedy přestávají úplně růst. Pro viditelné výsledky je nutné epilaci několikrát zopakovat.