Barber shopy nebo také tradiční holičství zažily v nedávné době obrovský boom. V jeden okamžik téměř neexistovaly a najednou jsou v podstatě všude. V Praze skoro na každém rohu a běžně je najdete i v menších městech. Jaké služby tedy tyto pánském salony krásy poskytují?

Už dávno pryč jsou doby, kdy převažující tendencí u mužů bylo mít praktické, nejlépe bezúdržbové, účesy. Už i oni dnes vyžadují péči. A k tomu už jim nestačí obyčejné holičství. Protože to jim nikdy neposkytne takovou péči jako to umí v barber shopu.

Jak to v barber shopu vypadá?

Rozhodně od tohoto místa neočekávejte nic, na co jste zvyklý z klasických kadeřnictví. Většina majitelů barber shopů dělá všechno proto, aby se odlišili. A také se snaží vytvořit prostředí, které bude pro muže co nejpříjemnější. Do některých z nich mají dokonce ženy vstup zakázán. Výjimkou jsou samozřejmě situace, když jedná o nákup třeba dárkového poukazu, nebo pokud jsou to zaměstnanci.

Co vás při návštěvě čeká?

V prvé řadě je to špičkový servis a individuální přístup. Samozřejmě to znamená také vyšší ceny, ale to se vám bohatě vrátí v podobě prvotřídních služeb. Kromě střihu se můžete dočkat také parafínového zábalu rukou, peelingovou masáž obličeje nebo i sklenky whiskey s doutníkem.

Pravou specialitou barber shopů je ale holení. Jestliže máte plnovous, strniště nebo knírek, zde se o vás perfektně postarají. Navíc to bude tradičním způsobem pomocí břitvy. Což je jejich specializace.

Přečtete si recenze

Tradičních holičstvích je nepřeberné množství. Dokonce tolik, že je v jejich nabídce těžké se zorientovat. Ne každý přitom musí poskytovat kvalitní služby. Před první návštěvou si barber shop prověřte. Nejlepší je začít u recenzí, které sdíleli předchozí klienti. Dozvědět se z nich můžete plno důležitých věcí. Podobně jako v jiných salonech krásy je podstatné, jestli u nich na zdi visí certifikáty o absolvování různých kurzů. To znamená, že se jejich zaměstnanci pravidelně vzdělávají a zlepšují se ve své činnosti.