Špatně zvolená běžecká podprsenka vám může zkazit veškeré potěšení z dobrého tréninku. Pro své vlastní zdraví a pohodlí byste měla investovat do podprsenky, která vám při běhání dokonale podepře prsa.

Běžecká podprsenka

Proč je dobrá běžecká podprsenka tak důležitá? Malá i velká prsa bez správné podpory při běhu mohou být velmi nepříjemnou záležitostí. Nejen to, časté trénování ve špatné běžecké podprsence může dokonce přispět k deformaci poprsí. Sportovní podprsenka je základ. Rovnou zapomeňte na běžné podprsenky. Ty nejsou přizpůsobeny zátěži, která při běhu působí na prsa.

Velikost běžecké podprsenky

To je samozřejmě nejdůležitější vlastnost dobré sportovní podprsenky. Podprsenka musí dokonale sedět. Věnujte zvláštní pozornost obvodu podprsenky – měla by být co nejblíže obvodu vaší hrudi . Běžecké podprsenky mají dole široký pás, který je odpovědný za dobrou podporu poprsí. Je naprosto normální, že sportovní podprsenka bude pevnější než ta, kterou nosíte každý den. Může také poprsí trochu zploštit. Pokud však chcete, aby si vaše prsa zachovala svůj přirozený vzhled, můžete se rozhodnout pro běžeckou podprsenku se speciálními vložkami.

Materiál běžecké podprsenky

Dobrá běžecká podprsenka by měla být vyrobena z prodyšné látky, která absorbuje a odvádí pot . V současné době jsou vysoce kvalitní syntetická vlákna nejoblíbenější na trhu sportovního oblečení. Bezešvá běžecká podprsenka je také vhodnou volbou, která bude během tréninku prakticky nepostřehnutelná. Takové podprsenky jsou řezány laserem a nezpůsobují nepříjemné oděrky.

Jak vybrat velikost sportovní podprsenku?

Mnoho žen si klade otázku, zda se velikost sportovní podprsenky může shodovat s velikostí podprsenky pro běžné nošení. Vždy stojí za to sledovat tabulku velikostí konkrétního výrobce. Níže je uveden univerzální způsob výpočtu velikosti podprsenky:

  • Pomocí krejčovského metru změřte obvod hrudníku pod prsy. Zkontrolujte rozměr při výdechu. Tuto hodnotu zaokrouhlete dolů.
  • Změřte si obvod poprsí v jeho středu.
  • Od obvodu poprsí odečtěte obvod pod prsy.

Získaný výsledek vám pomůže vybrat správnou velikost košíčku (označenou písmenem) z tabulky daného výrobce. Druhým údajem o velikosti je váš obvod pod poprsím.

Jak se starat o prsa?

Možná jste slyšeli zvěsti, že běhající ženy nemají příliš pevná prsa. Ano, stát se to může z důvodu napínaní kůže na prsou a dekoltu vlivem častého běhu se špatně zvolenou podprsenkou, nebo hůře – bez ní. Pokud však investujete do dobré podprsenky, můžete si být jisti, že se vám taková situace nestane. Provádějte cviky, které posílí vaše prsní svalstvo. Jezte zdravě a udržujte si stabilní váhu. Její kolísání může oslabit pokožku poprsí. Pomocí kosmetiky na dekolt zpevněte jemnou pokožku poprsí. Až se budete mazat krémem, dekolt si jemně masírujte, aby se vám pokožka prokrvila. Používejte střídavě studené a teplé sprchy, které dokonale zpevňují poprsí a zlepšují krevní oběh.