Džíny jsou jedním z nejlepších kousků, které můžete mít v šatníku. Jsou velmi univerzální a hodí se téměř k čemukoliv, jsou odolné a sluší v podstatě každému. Pokud si však myslíte, že zrovna vám ne, je to možná tím, že jste doposud volili špatný střih džínů vzhledem k vaší postavě. Občas to chce trochu hledání, než člověk najde džíny, které mu doopravdy dobře sedí. Ale mít ve skříni pohodlné a slušivé džíny je jedna z největších výher. Připravili jsme si pro vás krátký návod, jak si vybrat ty nejlepší džíny přesně podle typu vaší postavy.

 

Vysoká postava

Vysoká postava s dlouhýma nohama je přímo stvořená pro nošení džínů. A to klidně v průběhu celého roku. Ačkoliv si můžete dovolit nosit téměř kterýkoliv styl těchto kalhot, nejlépe vyniknou úzké, až upnuté nohavice. A rozhodně volte takové, které končí na kotnících nebo níž.

 

Postava ve tvaru hrušky

Charakteristické pro tuto postavu je menší poprsí a širší boky a stehna. Volte proto raději kalhoty s nízkým, nebo středním pasem. Rozhodně ne ty vysoké, ty by vaší postavě tolik nelichotili. Co se týče šířky nohavic, záleží to na vašich preferencích.

 

Postava typu sloup

Tento typ postavy je ze všech nejvíce sportovní. Většina lidí se proto poté snaží oblečením vytvarovat nějaké křivky. V tomto vám pomůžou džíny s vysokým pasem, které zdůrazní váš pas, a úzkými nohavicemi. Obtáhnou vaše stehna a tím zdůrazní tvary vašeho těla.

 

Tvar přesýpacích hodin

U tohoto tvaru vám budou slušet téměř všechny styly džínů. Záleží pak už jen na vás, co přesně chcete na těle zvýraznit. Obecně se doporučuje volit vysoké úzké džíny, které zvýrazní váš tvar nohou a váš pas. Vaše křivky tak vyniknou tím nejlepším možným způsobem.

 

Postava O

Největší chybou tohoto typu postavy je snaha volit volné džíny. Mělo by to být přesně naopak. Přiléhavé džíny, které obtáhnou vaše nohy a boky, krásně zvýrazní elegantní křivky. Nejlepší je poté ještě zvolit džíny s vysokým, nebo středním pasem.

 

Drobná postava

Drobná postava občas působí „utopeně“, pokud nosí volnější střihy džínů. Proto se tomuto rozhodně vyhýbejte. Ideálním střihem pro vás je nízký pas s úzkými nohavicemi. Takové džíny budou krásně sedět vaší drobnější postavě.