Boty do školky jsou pro každé malé dítě velmi důležité. Symbolizují jejich nové dobrodružství a vstup do nového velkého světa. Proto je nutné výběru nových bot věnovat zvýšenou pozornost. A to nejen jejich vzhledu. Představíme si několik elementů, na které je nutné si při nákupu zaměřit, aby každý den ve školce byl pro vaše dítě radost.

V prvé řadě věnujte pozornost tomu, z jakého materiálu je obuv vyrobena a kvalitě povrchové úpravy. Navíc musí bota dítěti řádně fixovat nohu. Ideální obuv bude také prodyšná, protože to zabrání tvoření bakterií a kožních chorob. Což je něco, co se dítěti může stát, když bude v obuvi pravidelně chodit, běhat a potit se.

Uvažujte také o zapínání. Je velmi pravděpodobné, že se dítě bude několikrát denně zouvat a znovu obouvat. A v tomto věku už by měly být schopny to zvládnout bez pomoci dospělých. V nejlepším případě jim to ulehčete výběrem bot se suchým zipem nebo jiným typem lehkého zapínání. 

Ačkoliv bylo řečeno, že vzhled by neměl být zásadní, je rozhodně důležitý. Především pro dítě. Nechejte mu tedy alespoň nějakou volnost ve volbě barvy a designu. Udělá jim to radost a budou mít svoje nové boty o to raději.