Stejně jako v létě obměňuje šatník, je třeba něco podobného udělat i s botami. Je čas přejít z uzavřených modelů na ty otevřené. Představíme si proto, jaké boty budou letos módní.

Pantofle na ploché podrážce, klínu či podpatku

Nejmódnější obuví letošního roku jsou rozhodně kožené pantofle. A je jedno jak přesně vypadají – jestli jsou jednoduché s jedním širokým pruhem nebo komplikovanější se zajímavými vazbami či prošívanou kůží. Není ani neobvyklé na botách najít korálky nebo květinové ozdoby. A jakou barvu vybrat? Nejlepší je zvolit některou z tlumených či pastelových barev: černou, béžovou, velbloudí, bílou, mátovou, modrou či růžovou. V podstatě jakoukoliv barvu, ve které se budete cítit dobře. Čím dál populárnější jsou také pantofle na klínku, nebo podpatku. 

Sandálky

Sandálky s tenkými pásky jsou nutností každého léto. Nejen dobře vypadají, ale také se hodí úplně ke všemu. A jaké modely jsou letos trendy? Najděte si takové, které mají neobvyklý podpatek, uzly či kotníkové ozdoby. Nebojte se také sáhnout po výrazných barvách jako je fialová, limetková žlutá nebo pomerančová. 

Mokasíny nebo espadrilky

Ani v létě není možné úplně zanevřít na uzavřenou obuv. Skvělým řešením mohou být mokasíny. Hodí se na každou situaci, když už musíte mít v létě nohu zakrytou. Záleží na osobním vkusu, jestli zvolíte mokasíny semišové nebo kožené, v béžové, černé nebo jiné barvě. Zajímavým detailem také bude řetízek na boku boty či korálky vepředu.

Kromě mokasín se v létě hodí mít také espadrilky. Jsou ideální lehkou obuví na letní dovolenou a svojí univerzálností se hodí na jakoukoliv příležitost. Na každodenní styling ale i na formálnější příležitosti.