Oblečení do práce by mělo být v ideálním případě pohodlné a zároveň také splňovat zaměstnavatelem požadovaný dress code. Zkombinovat obojí může být především v létě náročné. Řešením tohoto problému jsou správně zvolené šaty. Ty budou příjemné i v horkých dnech a také dostatečně formální. V dnešním články jsme si připravili několik tipů, jak letní pracovní outfit poskládat. 

Na rozdíl od každodenního oblečení se od toho pracovního očekává určitá úroveň formality. Jak vysoká je záleží na požadavcích zaměstnavatele. Obecně se doporučuje nenosit velmi krátké šaty. Střihy nad kolena, midi nebo dlouhé jsou mnohem vhodnější. Ale pokud se nechcete úplně vzdávat mini kostýmů, musíte ho správně nakombinovat, aby byl výsledný efekt tlumený. Opatrnost je mnohdy na místě i v případě výběru barvy šatů. Léto poskytuje tu výhodu, že můžete pracovní šatník trochu barevně odlehčit – sáhněte po pastelových, krémových nebo béžových šatech. Pro vlastní pohodlí si dejte pozor i na to, z jakého materiálu jsou šaty vyrobeny. Lehké a prodyšné jsou len, viskóza, bavlna nebo hedvábí.

Stylové midi šaty

Midi šaty jsou do práce v létě ideální. Jsou decentní, pohodlné a zároveň stylové. Nesáhnete vedle, pokud vyberete nějaké s jemnými květinovými vzory a v pastelových barvách. Pozor je dobré si dát jenom na výstřih. Neměl by být příliš hluboký. U těchto šatů nebudete mít ani problém zvolit správné boty a kabelku. Hodí se k nim totiž téměř cokoliv, pokud správně nakombinujete barvy. Např. k mírně rozšířeným šatům se skvěle hodí boty s vyšším podpatkem nebo ležérnější espadrilky.

Tužkové letní šaty

V případě, že je váš pracovní dress code přísný, přijdou vám v létě vhod tužkové šaty. Mají elegantní střih a působí profesionálně. Tomu by měla odpovídat také barva – volte mezi námořnickou modří, béžovou, šedou nebo i klasickou černou. V podstatě půjde jakákoliv decentní barva. K tužkovým šatům se nejvíce hodí klasický vyšší podpatek. V případě, že šaty mají krátké rukávy, můžete je při pracovní schůzce doplnit o sako. 

Košilové šaty nad kolena

Košilový střih letních šatů je sázka na jistotu. Která navíc není zdaleka okoukaná. Volné černé košilové šaty jsou stylové a navíc velmi pohodlné. K nim přidejte nejlépe boty na širokých podpatcích a maxi tašku a můžete vyrazit.