Šaty mohou nosit všichni bez ohledu na věk nebo postavu. Každý si mezi nimi najde to své – barvou, střihem nebo délkou. A co si vzít na šaty, abyste vypadali stylově? Odpověď je jasná: sako!

Vsaďte na klasiku

Pokud se rozhodnete vzít si jednoduché pletené šaty pouzdrového střihu, nejvíce k nim vynikne ležérní pánské jednořadé sako. Touto kombinací skloubíte eleganci s volným stylem. Kamkoliv tedy půjdete, tam se budete cítit pohodlně. Pokud chcete zanechat ještě silnější dojem, sáhněte po oversize saku. K němu dodejte sportovní obuv. A ať už zvolíte jakoukoliv délku šatů, sako bude vždy fungovat.

Klasičtějším, formálnějším outfitem jsou tužkové šaty po kolena se sakem zúženým v pase a sahajícímu až k linii boků. Jedná se o velmi oblíbenou kombinaci, pokud je od vás vyžadován business dress code. Je to nesmrtelná kombinace, která je navíc pohodlná. Nebudete se v ní cítit hrozně ani po několikahodinovém jednání. Jestliže ale chcete celý outfit odlehčit, kombinujte různé materiály, barvy a vzory. Krásně vypadají květované šaty s hladkým sakem a lodičkami či kotníkovými botami.

Něco netradičního

Více než kdy dřív je možné s módou experimentovat. Nebojte se toho tedy ani vy. Zkuste např. k šatům, které jsou od pasu dolů rozevláté (a je jedno, jestli jsou v délce mini či maxi) vzít sportovní sako, tenisky a kabelku či malý batůžek. Vznikne vám tak neokoukaný městský outfit. Nebo si naopak vezměte vypasované, pletené šaty a k nim přidejte krátké sako a boty na podpatku. Ještě odvážnější kombinací je si k šatům vzít oversize pánské sako a vojenské boty.