S končícím mrazivým počasím a nástupem jara je načase odložit tlusté a teplé kabáty. Vyměňte je za jejich lehkou a pohodlnou alternativu. Trendy pro jaro 2022 si představíme v dnešním článku. 

Jarním kabátům na tento rok dominují zářivé barvy – žlutá, červená, oranžová nebo zelená. Vsaďte také pastelové barvy. Pokud preferujete tlumenější odstíny, nebo si je žádá příležitost, vyzkoušejte osvědčenou (ale stále módní) černou, béžovou, šedou, hnědou nebo karamelovou.

Vyrobeno z kůže

Jedním z nejlepších způsobů, jak zůstat v teple a zároveň vyrazit ven stylově oblečen, je pořídit si kabát z kůže. A nejlépe v černé barvě. Odzvonilo také vypasovaným a krátkým modelům, letos bude vše oversize nebo maxi a sahat klidně až ke kotníkům.

Vsaďte na trenčkot

Trenčkot je dnes již klasikou v oblékání. Poprvé se objevil už před desítkami let a od té doby nezmizel. Stále si drží stejný střih a vyniká svou všestranností. Rok 2022 si pro něj ale přichystal menší změnu. Místo klasické béžové barvy, se kterou si ho většina lidí spojuje, se letos objevuje v pudrově růžové, khaki nebo karamelové. A jako téměř vše také trenčkot se bude nosit oversized.

Nebojte se vzorů

Jestliže chcete vyniknout, nebo sháníte něco netradičního, trendy v jarních kabátech vás nadchnou. V obchodech se objevují modely s výraznými a grafickými vzory. Nemělo by vás tedy překvapit, když v obchodech místo klasických květovaných vzorů uvidíte šachovnice nebo motivy, které připomínají malé umělecké dílo.

Vyzkoušejte pelerínu

Rok 2022 přinesl zajímavý nový trend. Pokud sháníte alternativu ke klasickým kabátům, může se jím stát pelerína. Je lehká, efektní a stále neobvyklá, tudíž s ní rozhodně zaujmete. Oblíbeným novým prvkem je pelerínám dávat zavazování kolem krku, které je nejen praktické (brání sklouznutí z ramen), ale působí i stylově. Podle zvolené barvy a střihu je pelerína navíc univerzální také co se týče příležitostí, kam je možné ji vzít – hodí se na sportovní akce, na každodenní chození i na večírky.