Secondhandy nebo sekáče už tu nějakou dobu s námi jsou. Ale nakupování v nich má v poslední době vzkvétá. Především kvůli tomu, že je možné v nich najít doopravdy unikátní a nevšední kousky, ve kterých zazáříte. A navíc budou téměř vždy za příznivou cenu. Je to tedy situace, ve které se nedá prohrát. Zároveň jsou secondhandy i místo, kam můžete darovat nebo prodat své oblečení, které je ještě v dobrém stavu. Podpoříte tím myšlenku slow fashion a oblečení, které se už nehodí vám, může pomoci nebo udělat radost někomu jinému. A to je rozhodně lepší než ho jen vyhodit do koše. Vybrali jsme proto pro vás tři kvalitní secondhandy v Praze.

 

Moment

Moment je síť dobročinných obchodů pod názvem Moment charity shops. Jejich cílem je prostřednictví prodeje darovaného oblečení podporovat chod neziskových organizací. Zaměřuje se na nejrůznější dobročinné projekty jako třeba: Mobilní hospic Ondrášek, Kola pro Afriku, Safe Elephnts, Žebřík a jiné. Mimo oblečení přijímají tyto obchody i knihy, doplňky nebo drobný nábytek. Vše z toho můžete i zakoupit, každý tu najde něco.

 

Přestupní stanice

Přestupní stanice vyznává hodnotu, že stejně jako si oblečení zaslouží druhou šanci, zaslouží si ji i lidé. A to dokazují tím, že zaměstnávají lidi bez domova a ti se tak můžou s trochou času a vůle začlenit zpět do běžného života. Pomoci jim v této misi můžete tím, že jim darujete vaše vyřazené oblečení. Provozují už dva secondhandy, kde můžete stylové a neokoukané kousky zakoupit. Obě prodejny jsou spíše menší, ale o to útulnější a rozhodně se zde dá lépe soustředit na výběr toho nejlepšího pro vás.

 

1981 Secondhand

Toto je secondhand, který má prodejnu jen v online světě – nabídku zboží najdete tedy jen na webových stránkách. Zakoupené zboží je však možné vyzvednout na jejich výdejním místě na Praze 2. Toto místo se zároveň otevírá i v době konání různých pop-upů nebo prodejních akcích. Jen během této doby funguje 1981 jako normální obchod. Určitě je důležité zmínit, že tento secondhand nevykupuje oblečení běžně od lidí, proto jim ani nic nemůžete prodat. Ale i přesto se snaží nabídku obohacovat o nové věci pravidelně každý týden. I zde si tedy rozhodně vyberete.