Délka náhrdelníku je jedna z vlastností, která je často opomíjena. A přitom není o nic méně důležitá než materiál, barva nebo cena. Možná si to neuvědomujete, ale délka dokáže udělat hodně. Prodloužit, zúžit nebo i zvýraznit. Připravili jsme si několik rad, které vám ukáží, že správná volba délky není žádná věda. 

 

Vybírejte podle výstřihu

Klasická délka náhrdelníku se hodí v podstatě k jakémukoliv výstřihu. Ačkoliv pokud máte výstřih trojúhelníkový, delší a tenký náhrdelník ho krásně doplní. A především zúží a protáhne váš krk, což vždy působí lépe. Pokud máte rolák nebo prakticky žádný výstřih, sáhněte po dlouhých korálcích. Ty takto vyniknou. Upnuté náhrdelníky, neboli obojky, noste pokud máte hluboký výstřih nebo koktejlky bez ramínek.

Zlatý náhrdelník s olivínem a briliantem KLENOTA

 

Vybírejte podle postavy

Pokud máte kratší krk, volte raději dlouhé náhrdelníky. Nebo alespoň ty v klasické délce. Vyhýbejte se obojkům, ty by mohly váš krk ještě zkrátit. Naopak kratší náhrdelník volte, pokud máte větší poprsí. Zabráníte tomu, že by mohl nepříjemně překážet.

Náhrdelník srdce z bílého zlata s růžovým safírem KLENOTA

 

Univerzální náhrdelník z perel

Perly jsou klasika, která nestárne. A pokud si pořídíte dlouhý perlový náhrdelník, můžete si ho dokonce upravovat dle svých potřeb. Můžete ho například dvakrát omotat kolem krku a tím ho zkrátit. Nebo na něm udělat stylový uzel. A pokud ho necháte v plné délce, máte elegantní dlouhý náhrdelník.

 

Dlouhá perlová šňůra ze sladkovodních perel KLENOTA