Boty a kabelka jsou perfektním prostředkem, jak doplnit nebo oživit outfit. Platí pravidlo, že by spolu oba doplňky měly ladit. Otázkou ale zůstává: musí mít nutně stejnou barvu? A pokud ne, jak všechno zkombinovat, aby to vypadalo dobře. Na obojí se pokusíme odpovědět v dnešním článku.

Když jde o sladění bot a kabelky, nejjednodušším řešením se jeví zvolit oba ve stejné barvě. A ačkoliv jsou situace, kdy takové řešení vynikne a bude vypadat výborně, už dávno to není podmínkou. Móda se neustále vyvíjí a poskytuje mnohem větší volnost v kombinování jednotlivých doplňků. Jediné, na co si při výběru bot a kabelky dát pozor, je, aby všechno bylo ve stejném stylu. Sportovněji laděná obuv, např. tenisky, nebudou v kombinaci s lesklým, flitrovaným psaníčkem vypadat dobře.

Jak sladit boty a tašku

Aby celý outfit působil harmonicky, je důležité, aby obuv a kabelka tvořily jeden celek. To znamená, že se vyhnete kombinování různých vzorů, textur a materiálů. Puntíkovaná obuv a kabelka se zvířecím vzorem nebudou fungovat. Podobně dopadne lakovaná kabelka a boty ze semiše.

Při výběru bot a kabelky ale nezapomeňte také na samotné oblečení. Když si vezmete něco, co působí tlumeně, elegantně, klidně zvolte oba zmiňované doplňky ve výraznějším provedení.

Co k černým botám

Základem šatníku jsou černé boty. Každý má alespoň jeden takový pár. Vynikají totiž svojí univerzálností – dají se nosit v každou roční dobu a černá je barva, která se hodí ke všem ostatním. Nabízí se proto otázka, jakou kabelku k nim zvolit.

Černé boty jsou výborným řešením, pokud máte výraznější kabelku. Černá je tlumená barva, která bude skvělým pozadím pro ostatní doplňky, jakkoliv výstřední. A přitom ne nutně. Chcete-li elegantní či formálnější outfit, není nic jednoduššího než k černým botám zvolit decentnější kabelku, např. ve zlaté nebo stříbrné barvě.

Jestli tedy někdy musely mít kabelka a boty stejnou barvu, dnes tomu tak není. Módní je naopak pohrávat si s netradičními kombinacemi. Nikdy nebyla lepší příležitost k tomu, posouvat hranice toho, co „módní” vlastně znamená.