Práce v kanceláři obvykle obnáší dlouhé hodiny sezení před počítačem. Práci v sedě vám může zpříjemnit mnoho detailů, včetně správně zvolených bot. Nohy v botách budete mít zavřené několik hodin, proto výběr nepodceňte. Máme pro vás několik tipů, jak letní kancelářské boty vybrat. 

Na co si dát pozor

Při výběru letních bot do kanceláře, se vyplatí řídit určitými nepsanými pravidly. Se správnou obuví se vám nohy tak rychle neunaví, nebudou bolet a neotečou.

Materiál

Letní obuv musí být z prodyšných materiálů. Ideální je proto kůže, která je pohodlná a navíc je vhodná i pro alergiky.

Podpatek

Velikost a šířku podpatku nepodceňujte. V botách budete trávit klidně i osm hodin denně, proto je důležité, abyste to vůbec vydrželi. Doporučují se proto modely bot s maximálně 10cm podpatkem. A čím širší, tím samozřejmě lepší.

Barva

Když se bavíme o kancelářských botách, jedná se zároveň i o boty do práce. Proto jakou barvu mohou mít, záleží hodně na tom, jaký máte v práci dress code. Jsou firmy, které výrazné barvy nedovolují, a jiné, kterým je to jedno. Pokud si třeba nejste jisti, nikdy nic nezkazíte volbou některé z neutrálních barev – černé, béžové nebo bílé. Podobně to funguje i u toho, jestli jsou lepší otevřené nebo uzavřené boty. Opět záleží na zaměstnavateli. Jsou místa, kam vás v sandálcích nebo žabkách nepustí. Jinde mají zase volnější pravidla.

Elegantní obuv

S elegantní obuví nikdy nic nezkazíte. A to ať pracujete kdekoliv. A co si pod elegantní představit? Především uzavřené lodičky nebo sandálky, nejlépe na podpatku. Mají formálnější ráz, ale nejsou přitom nepohodlné. Klidně v nich vydržíte celý den. Další variantou jsou ještě boty na klínovém podpatku. Ten je široký a chůze na něm je velmi jednoduchá. Přitom ale neztrácí nic ze své elegance.

Sportovní obuv

Ne každý však zvládne v podpatcích chodit. Zvlášť celý den. Pokud to platí i pro vás, nejlepší bude zvolit tenisky nebo sneakers. Nejlépe v bílé nebo černé barvě. Vhodné jsou také balerínky. Jsou jak elegantní, tak velmi pohodlné.