Obuv patří mezi základní prvky šatníku. Při jejich výběru uvažujeme o mnoha věcech – barvě, materiálu, kvalitě, vložce a mnoho dalších. Přesto málokdo přemýšlí o tom, jaké mají být tkaničky. I když jsou jednou z nejvýraznějších částí boty. A právě proto se na ně v dnešním článku zaměříme. Ukážeme si, jaké typy existují a jaká je jejich optimální délka.

Pravděpodobně jste v životě tkaničky často nekupovali. Není se čemu divit, všechny boty, které je potřebují, se s nimi už prodávají. A vše je vždy hezky sladěné. Mohou však nastat situace, kdy nové potřeba budou. Tkaničky se mohou přetrhnout, nepůjdou vyčistit, nemusí odpovídat vašemu stylu nebo chcete s novými oživit starší boty. Hodí se proto něco o tkaničkách vědět.

Druhy tkaniček

Kulaté

Kulaté tkaničky jsou nejuniverzálnější ze všech druhů. Hodí se jak do elegantní obuvi, tak do té více ležérní. Pokud vybere správnou barvu a materiál, nemůže s nimi udělat chybu.

 Ploché

Tenhle typ více padne do ležérní až sportovní obuvi. Vyrábí se ze širokého spektra materiálů – ty z bavlny se hodí do tenisek a ty voskované dokáží podtrhnou osobitý styl nositele. 

Kožené

Kožené tkaničky jsou velmi elegantním druhem, který se více hodí do kožených bot. V takovém případě je ale důležité sladit odstíny, aby utvořily soudržný celek. 

Ozdobné

Ozdobné tkaničky se stávají čím dál populárnější. Vyrábí se v mnoha variantách a na trhu seženete nejrůznější barvy a designy. Populární jsou zvířecí, květinové a duhové vzory nebo ty s vyšívanými nápisy. Pokud tedy chcete vyniknout nebo netradičně oživit svůj outfit, s ozdobnými tkaničkami toho jednoduše dosáhnete.

Délka

Správně zvolená délka tkaniček zajistí, že jejich nošení bude pohodlnější. Pro určení správné délky přitom není potřeba žádných složitých výpočtů nebo měření. Na obalu tkaniček je totiž uvedeno vše, co potřebujete vědět. Najdete tam několik čísel – to s nižší hodnotou odpovídá počtu párů dírek, na které tkaničky patří a to s větší hodnotou ukazuje jejich délku v centimetrech. Před nákupem si proto čísla pečlivě prostudujte.