Každá žena miluje šperky. Vhodně zvolený kousek ji nejen dokonale ozdobí, ale podtrhne i její krásu. Jak vybírat šperky a jakým způsobem je kombinovat, aby dokonale ladily nejen s osobností, jež je nosí, ale i s oblečením?

Jak vybírat a nosit jednotlivé šperky

Ideální je, pokud si můžete pořídit sety. Ty většinou tvoří naušnice a náhrdelník, případně i náramek. Vše je ve stejném provedení a vytváří tak dokonalý a elegantní doplněk. Pokud však máte šperk pouze jednotlivý a chcete jej doplnit dalším kouskem, je potřeba pečlivě vybírat. Zkuste sladit stejné či podobné druhy materiálů i barev.

Tip pro vás:

Naráz noste vždy maximálně dva, tři různé kousky. Pokud je jeden kousek výrazný, většinou se jedná o náhrdelník, doplňte jej pouze jemnými naušnicemi či náramkem. Nevolte ještě další výrazný kousek. Pokud nosíte více prstenů, měly by být ze stejného druhu materiálu.

Milujete vrstvení?

Pokud patříte mezi vyznavačky vrstvení nebo jej chcete vyzkoušet, vždy se zaměřte pouze na jeden druh šperku – pouze náhrdelníky či náramky. Tento způsob je ideální především u náhrdelníků. Můžete totiž využít jak různé styly, tak i délky a tvary. U náramků se jedná především o jejich různé šířky. Tady volte obdobné barvy, ale můžete míchat materiály i tvary.

Záleží i na oblečení

Některé modely šperky vůbec nepotřebují, jiné naopak potřebují oživit. Pokud máte halenku, top nebo šaty s výstřihem do V nebo odhalenými rameny, rozhodně neuděláte chybu právě vrstvenými náhrdelníky. Obléknete-li si límeček nebo dokonce rolák, doplňte tento kousek oblečení výrazným náramkem či prstenem.

Každý styl oblečení vyžaduje i jiný druh šperků. Některé druhy oblečení však lze doplnit jakýmkoli druhem šperku. Jedná se o outfity jednobarevné, minimalistické, většinou v černých nebo bílých tónech.