Může se stát, že si omylem z obchodu přinesete příliš dlouhé kalhoty. A ty teď leží ve skříni, protože je nemůžete nosit. To vyřešíte buď tak, že je zanesete do krejčovství, nebo si je můžete doma upravit sami a to i bez šicího stroje. Dnes si ukážeme, jak na to. A rozhodně se nemusíte bát, zvládnou to i začátečníci. 

Na začátek se hodí říct, že tento návod je vhodný, jenom pokud zkracujete kalhoty z měkké látky. Není vhodný třeba na džíny.

Připravte si: nůžky, krejčovský metr, špendlíky, žehličku, jehlu a nit (v barvě kalhot)

Jak na to?

Nejprve si na každé nohavici naměřte, o kolik je chcete zkrátit. Poté je o požadovanou délku ohněte. Tuto záložku pořádně zažehlete. Jakmile budete hotovi, vezměte si špendlíky a umístěte je asi 1 cm od horního okraje záložky (tak, aby se okraj dal mírně nadzvednout). Nohavici prošpendlete po celém obvodu. Pak přijde na řadu samotné šití. Nejdříve si navlékněte nit. Steh, který použijete se jmenuje skrytý zapošívací a jeho kouzlo je v tom, že na druhé straně nebude vůbec vidět. Začněte tak, že kousek nad koncem záložky jehlou chytnete jen nitku materiálu, tak aby jehla neprošla až na druhou stranu. Poté jehlu protáhněte úplným krajem záložky. Mezi stehy můžete dělat až půlcentimetrové mezery. Celý postup opakujte po celém obvodu a na obou nohavicích. Jakmile budete hotovi, vyndejte špendlíky.