Vybrat správné snubní prstýnky může být na celé přípravě svatby to nejtěžší. Je to totiž věc, která vám zůstane v nejlepším případě na dlouhou dobu a navíc s ní budete v kontaktu každý den. Je tedy přirozené nebýt si jistý tím, kde začít nebo jak vybrat. Připravili jsme si proto několik tipů, které vás nákupem úspěšně provedou. 

 

Rozmyslete si materiál

Dnešní doba je skvělá v tom, že v materiálech na prstýnky se meze nekladou. Seženete mnohé netradiční (např. dřevěné prstýnky), ale také ty klasické, roky prověřené. Mezi takové materiály patří zlato, bílé i žluté, stříbro, chirurgická ocel, platina, titan nebo palladium. Vezměte do úvahy, jestli a co budete chtít do prstýnku vyrýt. Některé kovy jsou na to vhodnější než jiné. Např. do zlata se velmi dobře ryje, u chirurgické oceli to bude náročnější.

 

Jak pravidelně budete prsten nosit?

I tento fakt je dobré vzít do úvahy. Pokud dopředu víte, že prstýnek jeden z vás nebude či nemůže nosit pravidelně, sáhněte klidně po levnějším kroužku. Naopak pokud je pro vás prstýnek symbolem lásky a chcete ho nosit, co nejvíce, zvolte materiál, který je pevný a dobře se renovuje. Je nevyhnutelné, že i na kovu se podepíše čas a časté nošení.

 

 

Nastavte si strop

Rozhodnout si, kolik jste do prstýnku ochotni investovat, je velmi praktické. Značně vám to zrychlí výběr. Budete totiž vědět, mezi kterými materiály vybírat. Samozřejmě nezapomeňte, že do výsledné ceny se kromě samotného kovu promítne také množství ozdobných kamínků. Prstýnky z chirurgické oceli a titan seženete od několika set do přibližně 5 000 Kč. Nejlevnější druhy prstýnků ze žlutého zlata stojí kolem 3 000 Kč a ty ze zlata bílého kolem 4 000 Kč. Nejdražší variantou bude vždy platina. I cena toho nejlevnější kroužku se bude pohybovat v řádu desetitisíců.

 

Záludná velikost

Vybrat správnou velikost snubního prstýnku je to nejzáludnější na celém procesu. Je totiž pravděpodobné, že se prsty v průběhu života změní. Zvlášť u žen, rozhodnou-li se otěhotnět. Ideálně by vám prstýnek neměl z prstu padat a neměl by být ani těsný. Musí jít hladce sundat, ale ne sám od sebe. Nejlepší je si vyzkoušet několik velikostí a postupem zjistíte, která vám sedí nejlépe.

 

Objednávejte s předstihem

Nákup prstýnků příliš neodkládejte. Musíte vyladit styl, velikost, zdobení a tloušťku – to vše chce nějaký čas. Proto berete-li se v létě, s prstýnky začněte klidně na začátku ledna. Lepší je mít dřív než pozdě.