Sako nesmí chybět v žádném dámském šatníku, ze kterého musí aspoň občas čišet profesionalita. A i když musíte vlastnit hned několik sak a nosit je každý den, nemusí vaše outfity vypadat nudně nebo pořád stejně. Experimentování se střihy, barvou nebo délkou vám dodá variabilitu, kterou potřebujete. Podívejme se na to, jak nosit saka, abyste zanechala dojem.

Dámské saka se od pánských liší především tím, že zdůrazňují linii pasu. A to hned dvěma způsoby – sako může být ušité jako vypasované nebo se může převazovat páskem či pruhem látky. Obě varianty lze výborně kombinovat s jinými vlastnostmi sak – mohou být dlouhá, krátká, nadměrná, upnutá, se unikátním vzorem. Zajímavě může být řešeno i zapínání: na zip, na knoflíky s jednou řadou nebo dokonce dvěma. Kombinací je nespočet a už zde vám vzniká velké množství různých outfitů, které si rozhodně nebudou podobné. 

 

heine Tyrolské sako zelená

 

Nejen do práce

Tvrzení, že saka jsou zásadně pracovní nebo formální oblečení, je už dávno mimo. Je to totiž právě naopak. Zkombinujte sako se šortkami a teniskami a máte neformální a pohodlné oblečení na aktivní den. Navíc budete vypadat velmi stylově. Samozřejmě se nemusíte omezovat jen na šortky, k saku můžete vzít džíny, sukni nebo i šaty. S jedním sakem tedy můžete vytvořit hned několik různých ležérních outfitů.

 

Krüger Madl Tyrolské sako starorůžová