Možná tomu nevěříte, ale sukně se hodí na jakýkoliv typ postavy. Trik spočívá v tom, vybrat si správný střih. Takže pokud máte širší boky nebo stehna a myslíte si, že sukně není nic pro vás, je to velká chyba. Dnes si představíme některé střihy sukní, které dokáží opticky zeštíhlit a budete v nich nejen dobře vypadat, ale budete se v nich především skvěle cítit.

 

Sukně do A

Se sukní do A dosáhnete skvělého zeštíhlujícího efektu. Především proto, že takové sukně zdůrazní pas a díky své rozevlátosti stáhne pozornost ke spodní části těla. A její zúžení směrem nahoru krásně vytvaruje postavu. Sukni do A kupujte nejlépe v délce midi nebo maxi.

 

Tužkové sukně

Možná jste slyšeli, že tužkové sukně nejsou vhodné, pokud nechcete zvýraznit křivky. A do jisté míry je to pravda. Existuje ale i způsob, jak nosit tužkovou sukni a působit štíhleji. Vyberte takovou, která bude tmavá a z matného materiálu. A pokud můžete, zvolte k ní boty na podpatku. 

 

 

Vysoký pas

Sukně s vysokým pasem jsou úžasná věc. Nejen, že v nich svoji postavu opticky zúžíte, ale ještě vám prodlouží nohy a přidají postavě několik centimetrů navíc. O tento druh sukní se zajímejte i v případě, že chcete zploštit břicho. 

 

Rady na závěr

Na konec přidáváme několik rad, které platí ať už zvolíte jakýkoliv druh sukně. Vždy volte sukně z matného materiálu, ty lesklé přidají postavě několik kilo. Pokud chcete sukni nějak zdobenou, vyhněte se vodorovným pruhům a velký obrazcům. Naopak volte tenké svislé pruhy – ty postavu prodlouží a zeštíhlí. A kdykoliv bude mít možnost, obujte si k sukni boty na podpatku. Těmi nezkazíte nikdy nic.