Naušnice zdobí téměř každou ženu a patří mezi velmi významné doplňky. Vhodně zvolený typ dokáže podtrhnout nejen dokonalý outfit, ale i půvabný obličej. Vzhledem k tomu, že si jich všimne každý, jedná se o šperk podstatný a tudíž bychom jeho výběru měli věnovat patřičnou pozornost.

Podle čeho vybírat naušnice?

Hledisek výběru je velké množství.

  • Výběr podle materiálu

Jednou z možností je výběr naušnic podle materiálu. Nejčastěji se jedná o zlato, stříbro nebo chirurgickou ocel. Někdo dává přednost naušnicím ryze z kovu, další zase uvítá, pokud jsou doplněny o kamínek, často zirkon. Honosnější modely mohou obsahovat rubíny, smaragdy či další drahé kameny.

  • Výběr podle příležitosti

Naušnice si můžeme pořídit pro běžné nošení nebo k příležitostem slavnostním. Podle toho volíte vhodný model.

  • Výběr podle tvaru obličeje

Vhodně zvolený typ naušnic může pomoci opticky pozměnit tvar obličeje.

Pokud máte obličej kulatý, bude vašim cílem jej opticky prodloužit. Pro tento případ jsou vhodné naušnice ve tvaru slziček a visací. Vyzkoušet můžete také jiné tvary, krom kulatých. Slušet vám budou i pecičky nebo modely širší a zdobenější.

Oválnému tvaru sluší téměř každý styl naušnic. Mimořádného efektu dosáhnete s modelem oválným, visacím. Ten upozorní na váš elegantní tvar obličeje.

Obličej ve tvaru srdce můžete doplnit modely visacími, slzičkovými nebo naušnicemi lustrovými. Posledně jmenované volte v diamantovém tvaru, který vytvoří dokonalý kontrast s tvarem obličeje.

Pokud jste majitelkou obličeje čtvercového, pak pro vás budou dokonalou volbou naušnice visacího typu. Pořiďte si kruhy různých velikostí, které hranatý tvar obličeje zjemní.

Protáhlý obličej je charkteristický svojí délkou. V tomto případě se zaměřte na perly, které jeho délku zjemní. Dobrou volbou jsou také naušnice hroznového typu či ve tvaru srdce.