Svět módy se každoročně vyznačuje novými trendy. Zpravidla lze očekávat nové netradiční hity, popřípadě návraty osvědčených klasik. V dnešním článku se zaměříme na boty a na to, jaké kousky se budou nosit v průběhu celého roku. 

 

Jaro a léto 2021

V jarních a letních trendech se všichni najdou. Bude tu totiž něco pro každého. Nosit se budou úplně ploché boty, ale i ty na podpatku. Hitem jara se rozhodně stanou boty s otevřenou patou na tenkém podpatku. Vedle nich zazáříte také v sandálech na vysoké platformě. Jisté mnohé potěší, že velkým trendem léta se opět stávají balerínky a žabky. Co se týče materiálů, moderní bude bavlna a ekokůže.

 

Podzim a zima 2021

V nejchladnějších měsících roku si zasloužíme teplo a pohodlí. A v tomto duchu se potáhnou i letošní trendy. Módní budou elegantní modely např. kotníkové boty na nízkém podpatku. Rozhodně tak trochu retro. Spolu s tímto velmi decentní stylem bot se stává trendem i jejich přesný opak. Těžké boty s řetězy, přezkami a velkým zipem nebo knoflíky.

 

Tenisky

Samotnou kapitolou jsou tenisky. Nadčasová pohodlná obuv, která není už nutně sportovní. Právě tyto aspekty jim vynesly nesmrtelnost. A i letos se budou nosit ve velkém. Nejvíce se modely pro tento rok inspirují v módě 90. let. To znamená, že mají velmi masivní podrážku a hrají všemi barvami. Rozhodně ve výběru tenisek nebuďte minimalisti. Čím barevnější a výraznější, tím lepší. Poměrně zajímavým trendem, který se vrací, je častější užívání suchého zipu. Rozhodně netradiční alternativa ke klasickým tkaničkám.