Sluneční brýle jsou nejen velmi univerzálním módním doplňkem, ale i důležitá ochrana očí během slunečných dní. Proto je podstatné zvolit ty správné. A někdy to není úplně lehké. V potaz se musí brát míra UV ochrany očí, tvar vašeho obličeje, aby vám co nejlépe padli a nakonec i aktuální módní trendy. A ty se mění prakticky neustále. Právě z těchto důvodů jsme připravili přehled všeho, na co si dávat pozor a jak díky tomu vybrat ty nejlepší sluneční brýle.

Ray-Ban Sluneční brýle hnědá / zlatá / zelená

Prvním kritériem na který si dát pozor je rozhodně UV filtr. Protože očím škodí nejen přímé sluníčko, ale i jeho odraz například od vodní hladiny. V létě je tedy těžké se mu vyhnout. A dlouhodobější poškozování očí tímto způsobem může vést k několika vážných problémům v podobě šedého zákalu, onemocnění rohovky nebo makulární degenerace. Proto si vždycky dejte pozor, aby vaše nové sluneční brýle měli hodnotu UV filtru 400. Tato hodnota zaručí vaším očím úplnou ochranu i pohodlí. Toto je určitě jedna z podmínek, na které byste měli trvat za každých okolností.

LE SPECS Sluneční brýle ‚RACKETEER‘ černá / hnědá

Dalším bodem, na který se př koupi zaměřit je už více estetický. Existuje hned několik tvarů obličeje a ke každému se hodí i jiný tvar brýlí. Obecným pravidlem je, že pokud máte obličej spíše kulatý, hodí se více obroučky hranaté. Pokud možno bez výrazného zdobení a s tenkými obroučkami. Naopak k obličejům hranatým či srdcovým sedí více brýle kulaté. Ideální jsou v tomto případě známé pilotky, lenonky nebo i protáhlé “kočičí” brýle. Ve finále ale vždycky bude záležet na vašem osobním pocitu z brýlí, na to jak se v nich cítíte. Tím se řiďte rozhodně spíš než nějakými obecnými poučkami.

Stella McCartney Sluneční brýle šedá

 

Trendy roku 2020

I letos nejvíce letí extravagance. Velké ozdobné obroučky, divoké barvy nebo zrcadlová skla prozáří a ozvláštní váš outfit i vás. A rozhodně není důvod se toho bát. Pokud jde o tvary, nejvíce letí velmi úzké brýle. Jsou neobvyklé a rozhodně upoutají pozornost. Letos se velké popularitě těší i zmiňované kočičí brýle které se mohou stát vaším velmi elegantním doplňkem, se kterým nemůžete udělat chybu.

Stella McCartney Sluneční brýle ‚SC0136S 53 BIO‘ černá