Náušnice patří mezi jeden z nejvyužívanějších a nejuniverzálnějších doplňků, které existují. Jejich vzhled zpravidla záleží na vkusu a preferencích každého majitele. Přesto jejich výběr nepodceňujte. Náušnice nám mohou, díky jejich umístění, pomoci nebo bohužel taky uškodit. Dokáží opticky pozměnit tvar obličeje a výběr by se měl od tohoto tvaru odvíjet. Umí obličej prodloužit, zbavit ostrých hran nebo zúžit. Je to skoro jako magie. Pojďme se proto podívat na jednotlivé tvary, které u obličejů existují a na to, jaké náušnice se k nim hodí.

 

Oválný obličej

Tento tvar obličeje zaujme především vysokými lícními kostmi a zúžením ke kulaté bradě. Jeho délka je asi 1,5 násobku šířky. Symetričnost tohoto tvaru mnohdy vede k názorům, že se jedná o ideální tvar obličeje. Proto se k němu hodí v podstatě každý účes i náušnice. Pokud chcete zaujmout, sáhněte po visacích, oválných náušnicích. Zvýrazní váš tvar obličeje a zároveň ho ani nezúží nebo neprodlouží. Podobně dobře budou vypadat i peckové náušnice všech tvarů.

Zlaté náušnice s diamanty a růžovými safíry KLENOTA

 

Kulatý obličej

Nejvýraznějšími rysy tohoto obličeje jsou nízké, široké čelo a plné tváře. Zpravidla u tohoto tvaru chybí ostré nebo hranaté rysy. Šířka a délka kulatého obličeje jsou v podstatě stejné. S tímto tvarem sáhněte určitě po dlouhých náušnicích. Ty vám elegantně obličej protáhnou. Volte proto slzičkové náušnice nebo takové, které mají jasně vymezené hrany. Ideální jsou proto třeba pecičky ve tvaru trojúhelníku.

Náušnice pecky se sky topazy v bílém zlatě KLENOTA

 

Čtvercový obličej

Zde se šířka čela rovná šířce brady i linii tváří. Často se tedy vyznačuje výrazným čelem a výraznou spodní čelistí. Tuto ostrost je nejlepší zjemnit kulatými tvary náušnic. Vybírejte podlouhlé visací náušnice nebo větší i menší kruhy. Obojí pro vás bude fungovat skvěle. Hlavně si dávejte pozor na široké a hranaté kousky.

Náušnice kruhy s bezel diamanty v růžovém zlatě KLENOTA

 

Srdcový obličej

Tento obličej svým tvarem jemně připomíná srdce. Dominuje mu čelo širší než lícní kosti a zúžení směrem ke spodní čelisti. Na konci je pak špičatější brada. Jasnou volbou jsou pro vás slzičkovité nebo lasturové náušnice. Popřípadě vám dobře poslouží diamantový tvar. Rozhodně vybírejte šperky visací. 

Náušnice s brilianty a zeleným ametystem v bílém zlatě KLENOTA

 

Diamantový obličej

Tento obličej je nejširší v oblastech spánků. Čelo a spodní čelist bývají naopak užší. Tváři pak dominují ostré rysy a výraznější lícní kosti. Hledejte náušnice s jemnými liniemi. Visací náušnice i kruhy vám zaručeně neublíží. Nebojte se ani slziček nebo čtvercových peciček. Naopak se ale za každou cenu vyvarujte náušnicím v diamantovém tvaru, který by nelichotivě zvýraznil vaše.

Náušnice pecky s rhodolity v růžovém zlatě KLENOTA

 

Protáhlý obličej

Tento obličej je definován především svojí délkou. Čelo i tváře jsou úzké a brada bývá buď špičatá nebo hranatá. Sahejte proto především po perlách. Zaručeně zjemní obličej a vyváží jeho délku. Nebojte se ani náušnic ve tvaru hroznů s barevnými kamínky nebo náušnic ve tvaru srdce. Každopádně volte vždy spíše kratší typy.

Náušnice s perlou a briliantem ve zlatě KLENOTA