Jedny z nejikoničtějších tenisek všech dob se nově objevují v novém vzhledu a s novým posláním. Jak se tedy společnost Converse popasovala s jejich úplnou přeměnou?

S neustále narůstající poptávkou po udržitelných materiálech a výrobcích z nich, si mnohé velké společnosti uvědomili, že je třeba se tomuto trendu přizpůsobit. A mezi takové firmy patří i Converse a jejich už legendární tenisky All Star. Nově se tyto boty budou vyrábět z recyklovaného polyesteru a ze zbytkových textilií, které vznikají během průmyslové výroby. Je to tedy počátek velké iniciativy společnosti k tomu, aby byla výroba absolutně bezezbytková a více ekologická.

Více jak 100 lidí spolupracovalo na tom, aby tyto nové boty vznikly. Jejich snahou bylo zachovat typického ducha Converse All Star Crater tenisek a zároveň vytvořit unikát jen z recyklovatelných materiálů. Což se jim nakonec povedlo velmi dobře. Na každý pár se používá alespoň 40% recyklovatelných materiálů. I jejich podrážka je mnohem lehčí a příjemnější na celodenní nošení s jejím novým více udržitelným složením.

Nový model Converse Chuck Taylor All Star Crater tenisek vstoupil do prodeje 23.7.2020.