Při nákupu nových bot je důležité vzít v potaz více věcí než jen jejich vzhled. I když budou boty krásné, pokud budou moc těsné, mohou způsobit problémy s krevním oběhem v nohou, zarostlé nehty apod. Proto je velmi podstatné vždy zvolit vhodnou obuv pro naše nohy, závisí na tom naše pohoda i zdraví. V dnešním článku vám představíme několik tipů, které byste při nákupu měli vzít v potaz. 

 

Výběr vhodné obuvi

Nejlepší je nové boty zkoušet odpoledne nebo večer. Nohy se během dne totiž mírně zvětší a kdybyste boty koupili ráno, mohly by vám být trochu těsné. Bota musí na noze také dokonale sedět – přiléhat, ale nestlačovat ji. Nesmí být ani moc volná. To zase přehnaně namáhá svaly na nohou. Důležité je také obuv před nákupem boty vyzkoušet. Postavit se v nich, zatlačit na špičku (abyste měli jistotu, že mezi nejdelším prstem a botou je alespoň centimetr prostoru) a projít se v nich. Boty musí být naprosto pohodlné. 

U bot si také zkontrolujte to, jak jsou vyrobené. Podrážka by měla být měkká a pružná, zatímco vršek bot bude pevný a těžko deformovatelný. Věnujte pozornost také materiálům. Nejlepší jsou boty z přírodních materiálů, ty umožňuje kůži vašich nohou dýchat. To je důležité zvlášť v létě. U bot ze syntetických materiálů je důležité dát si pozor na několik věcí. Tyto boty jsou zpravidla nepropustné pro vzduch a to znamená, že se při častém nošení mohou objevit plísňová onemocnění nohou. Pokud přesto chcete boty ze syntetického materiálů, ujistěte se alespoň, že podšívka je z přírodního nebo textilního materiálu a že podrážka dokáže v ideálním případě absorbovat pachy a odvádět vlhkost.

 

 

Nákupy přes internet

Ve světle toho, že by se boty měly před nákupem vyzkoušet, se objevuje problém pro nakupování bot online. Mohlo by se zdát, že takové pořizování obuvi je neefektivní. Naštěstí většina prodejců má velmi příjemnou politiku vracení či výměny. Boty si tedy můžete objednat domů, kde si je v klidu vyzkoušíte. Pokud nebudou sedět, jednoduše je pošlete prodejci zpět, zpravidla dokonce na jeho náklady. Na internetu je také větší výběr. Nákupů přes něj se tedy rozhodně nebojte.