Zvolit šperky, aby barevně ladily s oděvem je podstatné, ale rozhodně by to nemělo být jediné kritérium výběru. Další věc, kterou byste měli brát v potaz, zvlášť v případě náhrdelníků, je typ výstřihu. Ke každému z nich se hodí něco trochu jiného a špatná volba může výrazně ovlivnit celkový dojem. Podívejme se proto na několik typických výstřihů a na to, které šperky k nim skvěle padnou.

 

Jak na rolák

I se žádným výstřihem je třeba dobře pracovat. Dobré je si uvědomit, že roláky nesednou všem. Především díky tomu, že opticky zkrátí krk a zvětší poprsí. Tento efekt lze však potlačit správnými šperky. K rolákům se nehodí nic jiného než dlouhé kousky. Dlouhé visací náušnice a dlouhý náhrdelník. Elegantně prodlouží a zúží tuto část těla. Ideální je to doplnit vysoko vyčesanými vlasy.

Zlaté visací náušnice se smaragdy a diamanty KLENOTA

 

Jak na límec

Volba šperků k límci může být ta pravá výzva. Rozhodně nevolte nijak velké náušnice. Drobné pecičky nebo kroužky bohatě stačí. Zároveň nemá smysl volit výrazný náhrdelník. Pravděpodobné je, že stejně nebude vidět. Zvolte jednoduchý řetízek, s decentním přívěskem. Pokud si ale přeci jen přejete něco výrazného, co zaujme, zkuste brož. Vyberte si nějakou zajímavou a připněte si ji.

Pecky z bílého zlata s rhodolitem KLENOTA

 

Jak na kulatý výstřih

Kulatý výstřih opět nabízí příležitost vzít si výrazné šperky. Krásně bude vypadat bohatě a pravidelně zdobený náhrdelník, který obkreslí váš výstřih. Zde ale pozor, takto výrazné šperky jsou lepší k jednoduchému, jen minimálně zdobenému oblečení. Pokud byste chtěli naopak nějaké decentní šperky, sáhněte po jednoduchém řetízku s přívěskem, vytvarovaného do tvaru V.

Náhrdelník z růžového zlata s bezel diamantem KLENOTA

 

Jak na výstřih do V

Výstřihy do V jsou velmi elegantní a opticky zužují horní část těla. Rozhodně zvolte náhrdelník, který obtahuje linii střihu výstřihu a neměl by být tak dlouhý, aby se dotýkal látky. Naopak k velkým kouskům se můžete uchýlit u náušnic – velké kruhy, geometrické tvary nebo podélné visací. 

Přívěsek s turmalínem a diamanty v růžovém zlatě KLENOTA

 

Jak na výstřih u španělských šatů

Šaty ve španělské střihu odhalují ramena, zdůrazní klíční kosti a linie krku. Hodí se to proto doplnit výraznými šperky. Pokud chcete zeštíhlit horní část těla, volte visací náušnice a dlouhý náhrdelník s přívěskem. Zde se ovšem nabízí i opačná možnost. K tomuto výstřihu vynikne obzvláště dobře choker – krátký, upnutý náhrdelník.

Visací náušnice s bezel diamanty v růžovém zlatě KLENOTA