Hodinky jsou nejen užitečným nástrojem ke sledování času, ale více než kdy jindy jsou také módním doplňkem. Stává se důležitým, aby ladily s celkovým outfitem. Při výběru je však dobré se kromě vzhledu zaměřit i na kvalitu. Díky tomu budete mít módní hodinky, které vám vydrží klidně několik let.

 

Technické aspekty hodinek

Jako první si při výběru hodinek ujasněte, jaké technické parametry mají splňovat. Prvním takovým je vnitřní mechanismus. Nejčastější jsou hodinky s vnitřní baterkou. Milovníci tradice ocení hodinky s ručním natahováním. Naopak velmi moderní záležitostí jsou hodinky na solární pohon. V dnešní době je nabídka široká a určitě si vybere každý.

Dále je dobré popřemýšlet o skle. Pokud plánujete hodinky nosit každý den, vyberte si takové, které mají safírové sklo. To je odolné vůči škrábancům. Bohužel je díky tvrdosti velmi křehké a tudíž nevhodné pro lidi s aktivním stylem života. Pro takové případy se více hodí sklo minerální. U sportovních hodinek je dobré si pohlídat také jejich voděodolnost.

 

Estetické aspekty hodinek

Pokud jste se probrali všemi technickými aspekty, je možné se zaměřit na ty estetické. Rozhodně kreativnější vybírání. Důležitou roli v celkovém vyznění hodinek hraje jejich pásek. Mezi velmi univerzální a jemné patří hodinky s tenkým řemínkem a jednoduchým ciferníkem bez ozdob. Takové hodinky se budou hodit k džínům, ale také k formálním outfitům. Výraznější jsou rozhodně hodinky s koženým páskem. U těchto modelů je nutné dát si pozor na vodu a pot – kůže by s nimi neměla přijít do styku. Podobně výrazně působí také hodinky s řetízkem. Ty vyniknou svou elegancí a zazáříte v nich během každé společenské akce.