Ať už sháníte sluneční nebo dioptrické brýle, vždycky při výběru obrouček vezměte v  potaz tvar vašeho obličeje. Jedině tak budete mít jistotu, že vám brýle budou doopravdy slušet. V dnešním článku vám poradíme, jak nové brýle vybrat, abyste byli trendy a zároveň jste podtrhli všechny přednosti vašeho obličeje.

Každý typ obličeje potřebuje trochu jiný tvar brýlí. Při výběru začněte tím, že si určíte přibližnou velikost brýlí. Platí, že čím menší obličej, tím potřebuje i menší brýle. Pokud tedy máte úzký obličej, potřebujete i úzké brýle. Naopak celkově širší obličej si zaslouží také širší obroučky. K dalšímu kroku výběru už potřebujete znát tvar obličeje. Jestliže si nejste jistí, existuje jednoduchý test, jak to zjistit. Vytiskněte si svoji fotku a fixou obtáhněte obrys obličeje. Šířku sledujte především u spánků, lícních kostí a na bradě. Při prozkoumání těchto bodů zjistíte, jaký tvar obličeje máte.

Brýle a kulatý obličej

V případě, že váš obličej je spíše kulatý, vybírejte hranaté brýle s tenčími obroučkami. Při nošení kulatých brýlí by se příliš zvýraznil kulatý tvar obličeje, tomu hranaté obroučky zabrání.

Brýle a hranatý obličej

Hranatý tvar se vyznačuje ostřejšími liniemi a stejně širokým čelem, lícními kostmi a bradou. Pro zjemnění rysů se proto hodí sáhnout po oválných brýlích. Vyniknou na vás pilotky nebo kulaté retro brýle. Dobře na vás budou také vypadat úplně bezobroučkové brýle.

Brýle a oválný obličej

Oválný obličej má širší lícní kosti a směrem k bradě i čelu se mírně zužuje. Pokud máte tento tvar, co se týče brýlí máte vyhráno. Bez obav sáhněte po hranatých i jemnějších kulatých brýlí. Dobrou službu vám udělají i pilotky.

Brýle a srdcovitý/ trojúhelníkový obličej

Tento tvar obličeje je nejširší u čela a směrem k bradě se postupně zužuje. Abyste vyrovnali rozdíl mezi šířkou v úrovni čela a brady, zvolte spíše kulatější tvar brýlí s tenkými obroučkami. I vám budou slušet pilotky nebo retro kulaté brýle.